top of page

Acerca de

2832x1409px-Hakkinda-2.jpg

HAKKINDA

Ülkeler için stratejik bir öneme sahip olan çiftlikten sofraya sürdürülebilir ve doğru gıda için faaliyetler ülkemizde de günden güne önem kazanmakta ve düzenlemeler hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda dünyada başarıyla uygulanabilen bütüncül bakış açısı günümüzde ülkemiz için de önemli hale gelmiştir. Bu nedenle  Holistik Çiftlik isminin anlamını (holistik=bütüncül) eksiksiz ve doğru olarak yapmaya çalışmaktadır.

 

Bu bağlamda sektörün içinde faaliyet gösteren ziraat mühendisleri, zooteknistler, veteriner hekimleri, veteriner tekniker-teknisyenleri ve akademisyenlerden oluşturulmuş bütüncül bakış açısına sahip bir takımdır. Günümüz modern hayvan yetiştiriciliği ve sürü yönetimindeki birçok faaliyet alanı geçmiş zamanlara göre teknolojik ve genetik kapasitelerin de artmasıyla oldukça gelişmiş durumdadır. Ama bu gelişmeler maalesef bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir.

 

Bu dezavantajları bütüncül bakış açısıyla ortadan kaldırmayı veya en aza indirmeyi kendine misyon edinen

Holistik Çiftlik bu alanda faaliyetini sürdürmeyi hedeflemektedir. 

BannerSaydam-2.png

Beslenme, bakım, yetiştirme ve sağlık alanındaki belirtileri titizlikle ve bütünüyle anlayarak yetiştiricilerin, çiftliklerin sorunlarının çözümüne destek olmak ana hedefimizdir. Dünyaca benimsenen çiftlikten sofraya sürdürülebilir gıdanın ülkemizde de yaygınlaşması için sektörde faaliyet gösterenlere yol göstermek amacımızdır.

 

Çiftlikten sofraya zincirindeki çiftlikler için önemli olan tarladaki faaliyetlerden, canlı hayvan faaliyetlerine kadar hepsinde bu zinciri aksatmadan ekonomik, kalıntısız, etkili, sürdürülebilir üretim yapmaktır.

 

Holistlik Çiftliğin organizasyon faaliyetlerine katılıp yer almanız geleceğin stratejileri içerisinde rol almanızı sağlayacaktır.

Mesajınızı İletebilirsiniz!

Sormak istedikleriniz formumuzu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Mesajınız İçin Teşekkürler
bottom of page